نتایج جستجو برای عبارت :

پاورپوینت بررسی رشد انسان در طول چرخه حیات

انتخاب های لحظه به لحظه ی آدم جهت خوشبختی یا عدم خوشبختی ش رو نشونه می گیره. اگر انسان عاقل باشه، چرخه ی انتخاب و عملش یه چرخه ی درست و بالا برنده میشه و اگر چرخه معیوب باشه، دست و پا می زنه و واپس رانده میشه با تقلاهاش در چرخه ی معیوبش...
در تعارض روایات یه قاعده ای داریم به نام:الجمع مهما امکن اولی من الطرحاگه بشه بین اونا جمع کرد بهتر از دور انداختنشونهالانم دو مشکله داریم:1. اقتصاد بیمار2. بیماری کروناواقعیت اینه که نمیشه هیچ کدوم رو فدای دیگری کردمشاغلی که ریسک ابتلای به کرونا درش بالاست باید تعطیل بشهمشاغل کم خطر با رعایت اصول بهداشتی و فواصل لازم میبایست به چرخه کار وفعالیت برگردندهنر اینه که چرخه اقتصاد رو بچرخونیم و چرخه بیماری رو هم قطع کنیموگرنه در هرحال مرگ در ان

چرخه قاعدگی شامل یک سری مراحل است که محیط هورمونی به طور مستقیم بر عملکرد در هنگام انجام تمرینات بدنی تأثیر می گذارد. آیا می خواهید بدانید که چگونه می توانید از این هورمون ها استفاده کنید؟ 
چرخه قاعدگی با تظاهرات خونریزی واژینال معمولی آغاز می شود و با ظهور مجدد در چرخه بعدی به پایان می رسد. در این میان ، یک سری مراحل انجام می شود که خصوصیات هورمونی آنها به طور مستقیم بر عملکرد ورزشی تأثیر می گذارد . اینها تغییراتی است که هنگام صحبت از ور
برای دریافت فایل لطفا به قسمت زیر مراجعه نمایید.
دریافت فایل

تعریف ، مفهوم و چرخه مدیریت بحران — موسسه آموزش عالی آزاد 
رآیند پیش‌بینی و پیشگیری از وقوع بحران، برخورد و مداخله در بحران و سالم سازی بعد از وقوع بحران را مدیریت بحران گویند.مفهوم بحران می‌تواند به معنای انحراف...

مراحل چهارگانه مدیریت بحران - مدیریت بحران استان بوشهر
مقدمه. انسان از بدو خلقت همیشه در معرض آسیب های جدی ناشی از بلایای طبیعی بوده است. پدیده های خطر آفری

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی رشد انسان در طول چرخه حیات، در قالب ppt و در 41 اسلاید، قابل ویرایش، شامل نظریه چرخه حیات، مراحل رشد، دوران پیش تولد، دوره شیرخوارگی، شاخص های رشد، رشد هیجانی اجتماعی، تفاوت های مزاجی، دلبستگی، پیوند، رفتار دلبستگی، کارکرد دلبستگی، انواع رفتار دلبستگی، پدران و دلبستگی، تیپهای مختلف بالینی دلبستگی، حس انطباق
مشخصات فایل

تعداد صفحات
41

حجم
201 کیلوبایت

فرمت فای
یکی از فرسوده‌کننده‌ترین چرخه‌های دنیا، چرخه‌ی روسری/شال بر سر گذاشتن است. سر را که می‌چرخانی، سُر می‌خورد. باد که می‌وزد، سُر می‌خورد. پرنده‌های روی کابل برق را که نگاه می‌کنی، سُر می‌خورد. خم می‌شوی تا بند کفشت را ببندی، سُر می‌خورد. خرید کرده‌ای و وزن زیادی را حمل می‌کنی، سُر می‌خورد و هر دو دستت پر است. راه می‌روی و بدون اینکه کاری کرده باشی، به خاطر قوانین فیزیک سُر می‌خورد. آه! هی باید مراقب این لعنتی باشم در حالی که هیچ میلی ب

پاورپوینت بررسی رشد انسان در طول چرخه حیات در 41 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx
مشخصات فایل

تعداد صفحات
41

حجم
201 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
روانشناسی

توضیحات کامل

ادامه مطلب
چرخه ی حیات (STLC) چیست؟ 
چرخه زندگی در اصطلاح ساده به دنباله تغییرات از یک فرم به اشکال دیگر اشاره دارد. این تغییرات می تواند برای هر چیز ملموس یا نامحسوس اتفاق بیفتد.با روشی مشابه ، نرم افزار همچنین یک موجود است. درست مانند ساختن نرم افزار ، مراحل متفاوتی را شامل می شود ، تست همچنین دارای مراحلی است که باید با توالی مشخص اجرا شوند.
به پدیده ی اجرای فعالیتهای تستی به روش منظم و برنامه ریزی شده ، چرخه عمر تست گفته می شود.
چرخه حیات تست نرم‌افزار
مجموعه مهندسی چرخه سبز در سال 1384 با هدف فعالیت در پروژه های ساختمانی و عمران شهری تاسیس گردید و و گردآوری امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود و همچنین بهره گیری از تجربیات فنی همکاران و کارشناسان زبده (معمار و سازه) جهت طراحی و ساخت:
- پروژه های شهری اعم از مبلمان شهری ( ساخت آبنما و پارک )
- زیبا سازی و محوطه سازی
- باغ و ویلا و دکوراسیون داخلی اماکن خصوصی بکار گرفته
این شرکت مفتخر است که تجربیات خود را در اختیار بقیه قرار دهد . 
طراحی باغ و و
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از مندل  : ژن‌های زیادی در کنترل رشد و تقسیم سلول دست دارند. چرخه سلولی، مسیر سلول برای همانند سازی سازمان یافته و گام به گام خودش است. تنظیم دقیق این فرایند اطمینان می‌دهد از اینکه DNA سلولِ در حال تقسیم به خوبی نسخه برداری شده، هر نوع خطایی در DNA ترمیم شده، هر سلول خواهری یک دست کامل کروموزوم دریافت می‌کند. این چرخه نقاط بازرسی (یا نقاط محدود کننده) ای دارد، که اجازه می‌دهد ژن‌های خاصی مشکلات را چک کرده و
انقدر توی این تعطیلات عید، بچه ها شیرین زبونی کردن که دلم نیومد ثبت نشه. 
1. بچه ها رو بردم آتلیه ازشون عکس بگیرم واسه عید. علی دائم از خانم عکاس، درباره لوازم مختلف سوال می کرد و انصافا اون بنده خدا هم همه رو با حوصله جواب می داد. یه هو علی گفت خاله یه وسیله هم اون بیرون دیدم بیا بریم بهم بگو اون چیه. وقتی خانم عکاس خواست باهاش بره علی گفت نه خاله اون بیرون آقا هست، اول روسریت رو بپوش بعد بیا ((((((((((((((((((((((((: یعنی عاشق این امر به معروف خوشگلش شدیم (:
چرخه رنگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟
چرخه رنگ ابزاریه که به کمک اون می تونیم به درک بهتری از روابط میان رنگ ها برسیم. اگر به دنبال کسب اطلاعات در زمینه هماهنگ کردن رنگ ها با هم هستید، در انتخاب ترکیب رنگ های مناسب برای کارهای هنری خودتون تردید دارید یا گاهی فراموش می کنید کدوم رنگ ها با هم جور هستند، چرخه رنگ می تونه راهنمای بسیار خوبی برای شما باشه.
برای مطالعه ی بیشتر روی ادامه مطلب کلیک کنید.
ادامه مطلب
زنانی که در بازه سنّی تولیدمثل هستند چرخه‌هایی از فعالیت هورمونی را تجربه می‌کنند که حدوداً در فواصل یک ماهه تکرار می‌شوند. با هر چرخه، بدن زن برای بارداری احتمالی، چه زن قصد بارداری داشته و چه نداشته باشد، آماده می‌شود. عبارت «عادت ماهانه» به فرویختن دوره‌ای پوشش رحم اطلاق می‌شود. میانگین چرخه‌های عادت ماهانه حدود 28 روز است و طی مراحلی رخ می‌دهد: مرحله فولیکولی، مرحله تخمک‌سازی و مرحله لوتیال. چهار هورمون مهم (ترکیبات شیمیایی که موج
باتری دیپ سایکل ( Deep Cycle ) یا باتری چرخه عمیق 
باتری دیپ سایکل نوعی از باتری است که مصرف کننده می تواند بارها و بارها آن را شارژ و دشارژ کند بدون اینکه سلول های باتری آسیب ببینند . باتری دیپ سایکل یک نوع باتری سیلد اسید بوده که برای تخلیه ۴۵ تا ۷۵ درصد از ظرفیت کلی آن در نظر گرفته شده است . باتری دیپ سایکل بخش مهمی از تجهیزات سیستم های انرژی تجدید پذیر و انرژی خورشیدی هستند چون در سیستم های سولار چرخه شارژ و دشارژ هر روز اتفاق می افتد دفعات این
آیا با چرخه پاسخ جنسی انسان آشنایی دارید؟ چرخه پاسخ جنسیانسان شامل مراحل میل جنسی، برانگیختگی، ارگاسم و فرونشینی است که هر فردی هنگام درگیر شدن در هر نوع فعالیت جنسی آن‌ها را طی می‌کند. در واقع از اولین جرقه‌های جنسی که در ذهن زده می‌شود و علائم جسمانی که به دنبال آن در بدن برانگیخته می‌شود تا رسیدن به مرحله ارگاسم و فرونشینی را تحت عنوان چرخه پاسخ جنسی انسان می شناسیم.  گاهی مراحل چرخه پاسخ جنسی انسان به طور کامل طی نمی‌شود؛ در وا
فولیکول مو
فولیکول مو یک کیسه یا حفره ای از پوست است ، که در آن مو بطور منحصر به فرد وجود دارد. رشد آن بر روی پوست سر در سه مرحله اتفاق می افتد و حدود ۳ تا ۴ سال طول می کشد. این مقاله شامل برخی اطلاعات در چرخه رشد مو می باشد که توصیه می شود تا پایان آن را مطالعه کنید.
اصطلاح فولیکول از کلمه فولیس که یک لغت لاتین است گرفته شده و به معنای کیسه است. این یک ساختار پیچیده است که مسئول نسل فیبر مو و رشد مو است. غدد سبابه که سبوم ترشح می کنند بطور مستقیم
درباره این موردهدف ما این است که اطلاعات دقیق محصول را به شما نشان دهیم. تولید کنندگان ، تأمین کنندگان و دیگران آنچه را که شما در اینجا مشاهده می کنید ارائه می دهند ، و ما آن را تأیید نکرده ایم. سلب مسئولیت ما را ببینیدمانیتور باروری Clearblue (Monitor de fertilidad Clearblue con pantalla taktil) از برند شماره 1 تخمک گذاری OB-GYN (3) حاصل می شود و ثابت شده است که در اولین چرخه استفاده 82 درصد احتمال بارداری را افزایش می دهد (1). هر زن منحصر به فرد است و چرخه ها از زن به زن دیگر و چر
اگر مستضعفی دیدی ،
                         ولی از نان امروزت

به او چیزی نبخشیدی ،
      به انسان بودنت شک کن!

اگر چادر به سر داری ،
                           ولی از زیر آن چادر

به یک دیوانه خندیدی
     به انسان بودنت شک کن!

اگر قاری قرآنی ،
                        ولی در درکِ آیاتش 

دچارِ شک و تردیدی ،
   به انسان بودنت شک کن!

اگر گفتی خدا ترسی ،
                          ولی از ترس اموالت

تمام شب نخوابیدی ،
باتری چرخه عمیق و باتری خودرو
در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت باتری چرخه عمیق و باتری خودرو کمی صحبت کنیم. همانطور که می دانید باتری ها از نظر ساختار تفاوت هایی دارند که آنها را متمایز کرده و هریک کاربرد ها و طول عمر مختص خود را دارند. پس از مطالعه این مقاله شاید برایتان این سوال پیش بیاید که نوع دیگر باتری که یو پی اس یا سیلد ساکن نامیده می شود چه تفاوتی با این دو نوع باتری دارد، برای پی بردن به این مطلب می توانید مقاله تفاوت باطری خودرو
همانطور که گفتم من دانشجوی برق در اراک هستم 
هر بار که از تهران  به سمت  اراک حرکت می کنم با خودم می گویم " آیا ارزش شو داره ؟؟؟؟"
یک حس درونی به من می گوبد این تاوان سستی و درس نخواندن در دبیرستان است 
این افکار تا شهر قم من رو آزار می ده پس از اون به این فکر می کنم که وقت شروع رسیده 
برای تک تک روز هایم برنامه ای در ذهنم می چینم وقتی که به اراک می رسم منتطر فردایی هستم که این برنامه را آغاز کنم
ولی خوب این فردا هرگز ار راه نمی رسد اما چرا ......
این
چرا انسان ها تمایل به اعتراف دارند؟
چرا انسان ها نمی توانند چیزی در دورن شان نگه دارند؟
چرا من باید بگویم که درون من چه می گذرد و در نهایت چرا انسان ها پیوسته به دنبال یارِ غار و سنگ صبور می گردند؟
چرا انسان ها از نگه داشتن حرفی در درون و فکری در درون ابا و ترس دارند ؟
انرژی های ماه در طول ۲۸ روز چگونه است

ماه در طول یک چرخه کامل از ماه نو تا ماه
کامل انرژی های متفاوتی را ازخود ساطع میکند ، هریک از هشت چرخه فرآیند
خلق و ظهور ایده ها را تسهیل میکنند و هشت گام مختلف زمانی حدود 28 روز طول
میکشند ، شما میتوانید در مراقبه های روزانه خود به این گام ها نیز توجه
کنید.
ادامه مطلب
انسان مانند دریاست ؛هر چه عمیق تر باشد آرامتر است.انسان بزرگ بر خود سخت می گیردو انسان کوچک بر دیگران.انسان قوی از خودش محافظت میکندو انسان قویتر از دیگران.وقطعاً این قدرت را فقط میتوان در پناه پروردگار داشت.هرکس که به او نزدیک تر است،آرامتر، متواضع تر و قدرتمندتر است،و تابش نور او را میتوان هر لحظه حس کرد
ادامه مطلب
پاورپوینت هزینه ­یابی چرخه عمر سیستم ERP - بیست و نه اسلاید
پاورپوینت هزینه­یابی چرخه عمر سیستم ERP پاورپوینت هزینه­یابی چرخه عمر سیستم ERP پاورپوینت هزینه­یابی چرخه عمر سیستم ERP پاورپوینت هزینه­یابی چرخه عمر سیستم ERP ¡ یک سیستم ERP ، یک بسته نرم افزاری است که از چندین ماژول مانند تولید، فروش، منابع انسانی و مالی تشکیل شده که با هدف یکپارچه کردن داده ها در یک سازمان و فرایند های سازمانی، ایجاد شده است . این بسته های نرم افزاری می توانند سفارشی س
دانلود رایگان فیلم چرخه بی پایان با دوبله فارسی Endless Loop 2018 WEB-DL
فیلم سینمایی چرخه بی پایان ۲۰۱۸ با کیفیت 1080p & 720p & 480p

نام فیلم: چرخه بی پایان – Endless Loop | ژانر: جنایی، معمایی | تاریخ انتشار: سال 2018
زبان: دوبله فارسی + چینی | مـدت زمـان: 01:38:30 | زیرنویس فارسی: نـدارد
حجم: 1.5 گیگابایت + 795 مگابایت + 524 مگابایت | امتیاز: 4.9 از 10
خلاصه داستان:
ماجرای فیلم با یک سفر آغاز می شود. هفت نفر که هرگز یکدیگر را ملاقات
نکرده اند در یک تونل اسرارآمیز و بی پایان گیر م
خاتمه ی چرخه ی تست
این مرحله آخرین مرحله بوده که در آن ما گزارشی برای به اتمام رسیدن تست تهیه می کنیم.
در این مرحله تیم تست برای جلسه ای فراخوانده می شوند تا معیارهای تکمیل چرخه بر اساس پوشش تست، کیفیت، زمان، هزینه، نرم افزار، اهداف تجاری ارزیابی شوند.
تیم تست مدارک تست (مانند تست کیس، گزارش ایرادات و…) را برای شناسایی استراتژی هایی که باید در آینده عملی شوند که همین امر باعث جلوگیری از چالش های پیش روی پروژه می شود، تجزیه و تحلیل می کنند.
گ
چرخه زندگی مورچه
چرخه حیات مورچه بسیار جالب است. ماده‌های یک کلنی یعنی ملکه تا ارتفاع زیادی در آسمان به پرواز در می‌آیند و نرها نیز به دنبالشان می‌روند. پس از این پرواز جفت گیری ، 
نرها فورا می‌میرند و ملکه پایین می‌رود و به تنهایی آغازگر یک گروه یا دسته جدید می‌شود. او آشیانه‌ای حفر می‌کند و تخم می‌گذارد. پس از آن که کرمهایی که فاقد پا هستند، 
از تخم بیرون می‌آیند، ملکه مادر به آنها کمک می‌کند تا پیله‌ای به دور خود بتنند. هنگامی که مور
دانلود سریال کره ای چرخه Circle 2017
نام ها: Circle: Two Connected Worlds – چرخه – قلمرو دو جهانمحصول: 2017 کره جنوبی از شبکه tvNژانر: علمی تخیلی | معماییتاریخ پخش: 01 خرداد 1396 – 22May2017قسمت ها: 12 دوشنبه و سه شنبه هاوضعیت: پایان یافته است بازیگران:Yeo Jin Goo – Kim Kang Woo – Gong Seung Yeon – Lee Ki Kwang
قسمت 12 اضافه شد.
زیرنویس فارسی قسمت 12 اضافه شد.
ادامه مطلب
انسان هر حقیقت و جوهری که دارد عبارتست از وجودی که آگاه و آزاد و آفریننده است.پس دشمنان انسان خیلی مشخص هستند: آن‌ها عواملی می‌باشند که انسان را از توجه به این سه بعد اساسی خودش فارغ می‌کنند و به چیزی دیگر مشغول می‌نمایند.
علی شریعتی، نیازهای انسان امروز

.

انسان هر حقیقت و جوهری که دارد عبارتست از وجودی که آگاه و آزاد و آفریننده است.پس دشمنان انسان خیلی مشخص هستند: آن‌ها عواملی می‌باشند که انسان را از توجه به این سه بعد اساسی خودش فارغ می‌کنند و به چیزی دیگر مشغول می‌نمایند.
علی شریعتی، نیازهای انسان امروز

به نام خداوندی که انسان را بیهوده خلق نکرده است
دوستان و همراهان همیشگی من سلااااام ❤ امیدوارم که آرزوهاتون تبدیل به واقعیت بشه. 
به نظر شما انتظار خوبه یا بد؟ اصلا مگه میشه کسی تو این دنیا باشه و منتظر نباشه؟ تا حالا شده به انتظارات خودتون توجه کنین؟ مهم و غیر مهم رو از بیخودی و اصلی جدا کنین؟
این سوالا الان یهویی اومد تو ذهنم و گفتم با شما به اشتراک بزارم. دوستان عزیزم زندگی آدما رو انتظار می‌چرخه میگی نه نگاه کن...
ادامه مطلب
به نام خالق هستی
همانطور که می دانیم درآمد گروه فکس بر اساس چرخه سوددهی آن گردش می یابد ،
در این پست به این مطلب که در این چرخه چه پروژه هایی جای گرفته و چه راه
های درآمد زایی برای ضمانت پرداخت سایت های این گروه وجود دارد خواهیم
پرداخت. سهام فکس با جذب و تولید سرمایه روش های متنوعی برای درآمد زایی دارند :
1. درآمد به عنوان صرافی : در سهام فکس امکان واریز و برداشت با
بانک های پرفکت مانی و پی یر موجود است و این روش مصداق خرید و فروش ارز
در صرافی ها
شما در رودخانه می افتید و آب آن سرد است، سپس از آن خارج می شوید و میلرزید. این همان است که هست. کل سطوح رنج های روانی را وارد آن نکنید. همین لرزیدن کافی است. چه نیازی به رنج دو برابر است؟ آن فقط لرزش است، هوا سرد است. اما شکایت و گله مندی در مورد آن وجود ندارد.هنگامی که شکایت کنید، همه چیز را شخصی می کنید. شما قربانی شرایط ذهنی خود می شوید. به کسی نیاز دارید تا مطلبی علیه آن بنویسد؛ و شما کل کژکاری را افزایش می دهید و تقویت می کنید؛ و چه نوع عملی می ت
برای انسان از حیث روابط چند گونه ساحت وجود دارد :
1-رابطه انسان با خودش
2-رابطه انسان با خدا
3-رابطه انسان با جهان
البته ماتریالیست ها (ماده گراها )از آنجایی که به خدا اعتقاد و باور ندارند خدا و جهان را یکی می دانند و از آن به طبیعت یاد می کنند.
داستان دست سازها سالها بود که برای من حضور داشت با توجه به این که هنرهای تجسمی ارثه ای بود که من در اون فعالیت داشتم و در ضمینه های مختلفی فعالیت کرده بودم ، 
حفظ ارتباط انسان امروزی با محصولاتی که با دستانش میتونه تولید کنه و روح دمیده در آن آثار و چرخه تاثیر تولیدات دست ساز بر کیفیت زندگی افراد به ویژه زنان  سر آغاز پروژه های هند کرفت بود . 
طراحی کارگاه هایی که دست سازه هایی ساده در آن آموزش داده میشد و هدف توجه به ارتباط دست و ذهن و ارتباط
چرخه سنگ 
بین سنگهای رسوبی ، آذرین و دگرگونی روابطی معین وجود دارد. با گذشت زمان و تغییر شرایط هر یک از این سنگها می‌توانند به انواع دیگری تغییر یابند. این روابط ، چرخه‌ای را تشکیل می‌دهند که می‌توان از طریق آن ، راههای مختلفی را پیگیری کرد که مواد متشکله از آن عبور می‌کنند. نحوه نشان دادن سنگهای آذرین به گونه‌ایست که تشکیل شدن آنها را از یک ماگما ، مشخص می سازد. این پدیده به نوبه خود حلقه ای را در زنجیر چرخه بوجود می آورد. سنگهای دیگر ، با
در مبحث تناسخ موضوعی مطرح میشود بنام "حلول".
یعنی روح یک انسان در بدن جدید وارد شده و حیات نوینی را با این جسم جدید آغاز میکند.در نگاه افراطی تر به این قضیه بعضی معتقدند که این روح میتواند در حیوان یا گیاهان نیز وارد بشود(حلول کند).از این منظر این چرخه به منظور پاکسازی روح از آثار برخی اعمال و رفتار دوره قبلی زندگی خودش است.این چرخه را " کارما" مینامند.بطور مشخص این اعتقاد از آئین هندو وارد سایر مکاتب معنوی شده و بعنوان یک اصل با اندک اصلاحاتی مو
گویش ها متفاوت , اما زبان ها یکی است هنگام اظهار عشق هنگام رد عشق و ما از نظر جسمی انسان های یکسانی هستیم ولی در واقع متفاوت خیلی ها در کالبد انسانی حیوانند انسان های دیگر را می درند و در واقع انسانیت را هر حیوانی جوری اجلی دارد آهو - شیر , خرگوش - روباه , مورچه - مرغ و انسان خودش ...!!! #الهام_ملک_محمدی
تو چشماش نگاه میکنم_زندگی که اجباری نیست کاترین...!
کاترین میگه هست...از نظر کاترین زندگی صبح و ظهر و شب‌هاییه که مدام تکرار میشه و ماعم گیر کردیم تو این تناوب طلسم شده...کاترین میگه خوشحالی و سرمستی که از بوی قهوه سرصبح بهت دست میده،همه برحسب عادته...کاترین میگه حس خوشایند کمک به بقیه همه مال این تناوب طلسم شده‌است...!
همینطور داره حرف میزنه که یهو میگم_پس اون لحظه‌ای که بغلت میکنه و میگه دلم برات تنگ شده بود؟! هیچ کجای این چرخه‌ی مریض قرار نبو
بیماری های مشترک انسان و اسب
به تدریج که انسان با ابیماریهای باکتریایی، ویروسی و انگلی آشنا و به کشف عامل آنها دست یافت عوامل بیماری زا را در انسان و حیوانات مورد بررسی قرار داد و در همین ارتباط بیماریهای اسب به خصوص بیماریهای مشترک بین اسب و انسان نیز مورد توجه قرار گرفت.

مشاوره و آموزش درمان بیماری های دام 

خوشبختانه تعداد بیماریهای مشترک بین انسان و اسب زیاد نیست و ما در اینجا بر حسب اهمیت و به طور مختصر به آنها اشاره می نماییم:
کتاب صوتی انسان روح است نه جسد جلد اول و دوم + pdf فقط جلد اول پی دی اف موجود می باشد    

دانلود فایل

فایل کتاب صوتی انسان روح است نه جسد جلد اول و دوم + pdf | afternoon | 3314. سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. جزئیات محتویات بسته ...
دریافت بسته جامع کتاب صوتی انسان روح است نه جسد جلد اول ...containing.dambook.ir › containing › htmlدریافت بسته جامع کتاب صوتی انسان روح است نه جسد جلد اول و دوم + pdf | containing | 3314. سلام و عرض ادب فراوان خدمت
مطالعه ای در مورد مدل های چرخه حیات سازمانی

چکیده

از آغاز سال‌های 1950 که برای اولین بار از سوی Kenneth Boulding مفهوم چرخه‌های سبک زندگی سازمانی مطرح گردید، بحث
در مورد این مفهوم با بسیاری از رشته‌ها ازجمله مدیریت، سرپرستی عمومی، آموزش،
علوم اجتماعی، روانشناسی و بازاریابی مطرح گردیده و در یک راستا قرار گرفت.

پژوهش حاضر یک مدل 
چرخه حیات کلی و چند نوع مختلف آن را ارائه کرده و در مورد نقاط ضعف تئوری
چرخه حیات بحث و استدلال می‌کند و همچنین درصدد
انسان ها شبیه هم عمر نمی کنندیکی زندگی می کند یکی تحمّل!انسان ها شبیه هم تحمّل نمی کنندیکی تاب می آوردیکی می شکند!
انسان ها شبیه هم نمی شکنندیکی از وسط دو نیم می شوددیگری تکه تکه!تکه ها شبیه هم نیستندتکه ای یک قرن عمر میکندتکه اییک روز...!! 
1-هر انسان مجموعه ای از افکار خودآگاه و ناخودآگاه است که با کارهایش نمایان می شود.در حقیقت هر کسی کارهایش است.من هم همین کلماتم!
هیچ کس راهی درست و حسابی به درون خودش هم ندارد چه رسد به دیگران.پس عملا دو راه برای شناخت خود باقی می ماند:
اول:تفکر درباره ی کارهای خودمان
ابزار درک انسان عقل است.پس تنها کاری که می شود انجام داد ارزیابی کارها به کمک فکر است.فکر نیز تهی نیست و هر چیزی را با باور ها قیاس می کند و اگر مغایرت داشت، شاکی می شود. شکایت عقل (ب
نولان در اینترویوی رسمی هالیوود ریپورتر صراحتا گفت از کوبریک و اودیسه فضایی اون برای اینتراستلار تقلید کرده و ایده گرفته. توی نقدای دیگه به تفصیل اشاره کردم کوبریک هم حاصل مغز اینگمار بردمانه و بارها تو مکاتباتش با اون به موضوع الهام بخش بودن سینمای سوئد باهاش حرف زده. با این شمایل میشه نتیجه گرفت نولان حاصل غیر مستقیم فکر بردمانه هر چند با فرسنگ ها فاصله.این زنجیره منو یاد زنجیره فلسفی مارکس، هگل، دکارت میندازه. اونا هم تقریبا هر کدوم پی
ز بهشت‌ که‌ بیرون‌ آمد،  دارایی‌اش‌ فقط‌ یک‌ سیب‌ بود. سیبی‌ که‌ به‌ وسوسه‌ آن‌ را چیده‌ بود.و مکافات‌  این‌ وسوسه‌ هبوط‌ بود.فرشته‌ها گفتند: تو بی‌ بهشت‌ می‌میری. زمین‌ جای‌ تو نیست. زمین‌ همه‌ ظلم‌ است‌ و فساد. و انسان‌ گفت: اما من‌ به‌ خودم‌ ظلم‌  کرده‌ام...زمین‌ تاوان‌ ظلم‌ من‌ است. اگر خدا چنین‌ می‌خواهد، پس‌ زمین‌ از بهشت‌ بهتر است.خدا گفت: برو و بدان‌ جاده‌ای‌ که‌ تو را دوباره‌ به‌ بهشت‌ می‌رساند، از زمین‌ م
دومین دین مورد بحث آئین بوداست:
در سخنان بودا هیچ اشاره ای به خدا و یا موجودی که خالق جهان باشد نشده است.بودا جهان را "قدیم و ازلی" میداند یعنی آغاز و پایانی ندارد.بودا از "نیروانا" صحبت میکند.نیروانا "رهایی ،بیداری و خاموشی" است که انسان با مهار کردن غرائز و شهوات و چشم پوشی از لذتهای دنیوی به آن حالت میرسد.از نظر بودا نیروانا ثابت و ساکن و تغییر ناپذیر است،در محدوده زمان جای نمی گیرد،نامیرا و فناناپذیر است،قدرت،برکت،شادمانی و عین خیر است.بود

یک‌جایی هست که انسان از حیوان بیشتر می‌فهمد، و آن این است: تشخیص راه درست از غلط...اما یک‌جای مهم‌تر هست که حیوان از انسان بیشتر می‌فهمد، و آن اینکه حیوان راه اشتباه را دوباره تکرار نمی‌کند، اما انسان دچار تکرار اشتباه می‌شود.برای همین است که حیوانات تاریخ ندارند، اما انسان‌ها با تکرار اشتباهاتشان تاریخ را می‌سازند..

به راستی حرف زیبایی  است چرا این قدر بعضی از انسان ها به خود می بالند اما هیچ فهم ندارند که بعضی از جانوران قابل خور
1. الکذب یردی.(دروغ انسان را به هلاکت می کشاند)
2.الکذب خیانة.(دروغ خیانت است)
3.العلم ینجد.(علم انسان را یاری می کند )
4.العبادة فوز.(عبادت رستگاری است)
5. العلم کنز.(علم گنج است)
6.العیش یمُرُ.(زندگی می گذرد)
7.الصدق فضیلة.(راستگویی فضیلت است)
8.اللجاج شؤم.(لجاجت کردن مایه بدبختی فرد است)
9.الطاعة تنجی.(اطاعت «از خدا» مایه نجات انسان می شود)
10.المعصیة تردی.(معصیت وگناه انسان را هلاک می کند)
درد کلمه ‌ایست که همیشه ناپسند به نظر می‌رسد و با شنیدنش حس ناخوشایندی به ذهن متبادر می شود. البته بحق هم باید چنین باشد اما دردها همیشه بد نیستند و گاهی نتایج خوبی می‌توانند داشته باشند. بعضی دردها آثاری از خود بر انسان برجا می‌گذارند که بعدها می‌فهمیم که آنقدر هم بد نبوده‌اند. به طوری که انسان درد کشیده در جامعه امروز بشر انسان متعالی‌تری به نظر می آید. انسانی که بی‌تفاوت از کنار درد‌های دیگران نمی‌گذرد، انسانی که سعی می‌کند بر دیگر
جمع بندی میکنم.
نه تنها در مسئله حفظ جسم در سرما و گرما بلکه در ارتباط افراد با یکدیگر انسان ها نیاز به پوشش دارند چرا که هر انسان بر انسان های اطراف خود اثر میگذارد و اثر میپذیرد. این اثرات هم در حوزه حفظ حریم شخصیتی و هم بحث حریم جنسی است. در مباحث قبل اثبات کردیم که به چه علت روابط بدون قاعده در حوزه جنسیت مشکل ساز است. حفظ حرمت و شخصیت را هم هر انسان ذاتا درک میکند حال من سوالی دارم آیا در این موارد شکی موجود است؟پس چرا عمل نمیکنیم؟؟
شورای عالی قضایی حذف اسناد عادی (قولنامه مسکن) را از معاملات ملکی کلید زد و دو سازمان زیر مجموعه خود را مکلف کرد تا در صورت نیاز به قانون در این زمینه، به تهیه لایحه برای حذف اسناد عادی از چرخه معاملات ملکی اقدام کنند.

اقدامی که در صورت نهایی شدن آن و تبدیل شدن به قانون، موجب از بین رفتن زمینه بسیاری از جرایم و کاهش تا ۵۰ درصدی دعاوی قضایی می شود و بساط پرونده های کلاهبرداری در فروش زمین و مسکن و واگذاری غیرقانونی یک ملک به چند نفر برچیده می ش
چه هدفى در شناخت انسان نهفته است؟
شناخت انسان، راهى است به شناخت خدا، و در حقیقت راه خداشناسى از انسان شناسى عبور مى کند و در این مورد به برخى از نصوص اسلامى اشاره مى کنیم.قرآن مجید پیوند انسان را با مقام ربوبى آنچنان محکم و استوار مى اندیشد که غفلت از خدا را مایه غفلت از خود انسان مى داند و براى نخستین بار قرآن از این مطلب پرده برداشته است.
ادامه مطلب
بدون شرح :
نگاهِ چند بُعدی : پدر و مادر حرکت میزنن تو بعد 9 ما به این دنیای نا خواسته از طرف خود وارد میشی ( بدون رو در باسی و اغراق که نیس همیشه همین بود حالا من وارد جزئیات نمیشیم چطور اینا )
نوزاده هستی و تلاش میکنی ایمَکلَمَک کنی ( به زبان ترکی ) یا همون خیز زدن تو کف خونه هی زور میزنی و نمیشه زور میزنی ولی موقعه ش میرسه و خودت رو تکون میدی که رو شکمت بیفتی و باز برگردی اون زمون اینا سخت بود منم درکتون میکنم همتون :)  این دوره رو گذروندید بعدش سعی
سلام
می خوام امروز موضوعی رو مطرح کنم که من کمتر جایی بهش برخوردم اما در بحث هدفگذاری بسیار کمک کننده است: چرخه زندگی.
چنبه های مختلف زندگیتون رو لیست کنید. به طور مثال: رشد شخصی، بندگی، تفریح، روابط عاطفی با همسر، مادری، خانواده، شغل، ... .
بعد یه دایره بکشید و به تعداد جنبه های نوشته شده، یه شعاع از دایره رو رسم کنید. مثل شکل زیر:
حالا به هر کدوم از جنبه ها بین 0-10 یه نمره بدید و نمره داده شده رو روی خط مخصوص به اون مشخص کنید. حالا نقطه ها رو به هم
یک چیزهایی تجسم انسان بودن است. مثل لحظه‌ای که به غذا خوردن نیازمند می‌شوی. مثل نیازی که به دیگری پیدا می‌کنی.یک چیزهایی تجسم انسان بودن است مثل وقتی که کلمه‌ها توی سرت خودشان را به این سو و آن سو می‌زنند، به دنبال راهی برای خلاص شدن.یک چیزهایی تجسم انسان بودن است مثل آن حجم کریه ادرار و مدفوعی که روزی چند بار می‌بینی که از تو دفع می‌شود. مثل دسته مویی که می‌ریزد. مثل رشته موهایی که سرخ می‌شوند، زرد می‌شوند، سفید می‌شوند. مثل بدنی که بو م
نوع انسان با این همه بزرگی خود هنوز آنقدر انسان نشده است که بتواند فقط از عقل انسانی خود دستور بگیرد.
این است که می بینید افسانه ای که از قول یک قورباغه یا سوسک بال دار نقل شده است،بیش از کلمات حکما در مغز مردم نفوذ می کند.
انسان تاکنون بزرگ ترین تجربه ها و معارف خود را از حیوانات ناچیزتر از خود یادگرفته است.
تنهایی عصرهای مختلف چه قدر متفاوتند با هم؟ انسان معاصر واقعا تنها ترین انسان تاریخ بشریته؟ انسان های پیش از ما کمتر تنهایی چشیدن؟ صرف داشتن صفا و صمیمیت از بین برنده‌ی تنهاییه؟ من کنار صمیمی ترین دوستانم هم، کنار اون ها که با هم ندار شده ایم هم، تنهایی رو احساس می‌کنم. من در حال حرف زدن با کسی که درکم می‌کنه هم تنهایی رو احساس می‌کنم. من در بودن انسان ها هم تنهایی رو حس می‌کنم. چه بودنی، چه حضوری توانایی داره این احساس رو در هم بشکنه...؟ هیچ
یکی از مباحث بسیار مهم برنامه نویسی اندروید بحث اکتیویتی ها می باشد. اینکه اکتیویتی و چرخه حیات اکتیویتی ها چیست، بحثی است که امروز می خواهیم به آن بپردازیم.
اکتیویتی چیست؟
اکتیویتی ها (Activity ها) همان صفحاتی هستند که در برنامه نویسی C# Asp.Net به آنها WebForm می گوییم. نه اینکه اکتیویتی ها را وب فرم بنامیم منظور ما مثالی است تا اینکه متوجه شوید یک صفحه در اندروید اکتیویتی نام دارد. و رفتن از یک اکتیویتی به یک اکتیویتی دیگر را جابجایی بین اکتیویتی ها م
اگر انسان دارای همه اعضاء و اجزاء باشد، او انسانی کامل به شمار می رود و تفاوتی نمی کند که او ظالم باشد یا مظلوم، با سواد باشد یا بی سواد و...
ولی آیا انسانیت انسان، و آنچه که شرافت و کمال انسانی نامیده می شود نیز این گونه تعریف می شود ؟
برای بسیاری از مردم، زندگی مدرن موجب شده که بیشتر وقت از روز را داخل اتاق های بسته سپری کنند که نورپردازی آن اتاق ترکیبی از نورهای مصنوعی و طبیعی است. با اینکه نورهای مصنوعی تا حد زیادی احتیاجات انسان ها را تامین میکند، ولی موجب تضادهایی در بدن انسان ها نیز شده است.
محققان توصیه می کنند که با استفاده از نورهای مصنوعی بتوانیم چرخه طبیعی نور طبیعی را شبیه سازی کنیم. نورهای قوی تر و روشن تر را برای صبح و طول روز استفاده کنیم، در حالی که نورهای ضع
همیشه از این شروع ها بدم می‌آمده و می‌آید. یک نفر میخواهد بنویسد دیگر...
فکر کنم تا به حال صدها وبلاگ نوشته باشم. صدها بار نوشته ام و پاک کرده ام... باز هم از رو نرفته ام و این چرخه یا بهتر است بگویم این دور باطل از دو-سه سال پیش همچنان ادامه دارد.
از نوشتن لذت میبرم.
میگویند انسان وقتی دارد خوابش می‌برد خودش نمیفهمد. اما من تا به حال بار ها به خواب فرو رفتن و آغاز نمودن دیدن رویا را تجربه کرده ام.
دیشب یکی از قشنگ ترین رویاهایم را دیدم... نور خورشید
معمار شهر - فرآیند تهیه برنامه باید به عنوان یک چرخه مداوم تلقی شود. همچنین در بین مراحل و فرآیند برنامه­ ریزی ارتباط متقابل وجود دارد. اطلاعات به دست آمده در مرحله جلوتر می­تواند نتیجه مرحله اولیه را تحت تاثیر قرارداده و آنرا کاملتر و دقیق­تر نیز نماید. شناخت ماهیت تکراری بودن برنامه ­ریزی و ایجاد چرخه مداوم در فرآیند برنامه ریزی همواره حائز اهمیت ویژه می­باشد.
ادامه مطلب
اهمیت کاهش زباله
در سالهای اخیر، حفظ محیط زیست و کاهش زباله ها بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد. انسان امروز دریافته است برای ادامه بقا نیازمند توجه بیشتر و همزیستی مسالمت‌آمیز با طبیعت است. بازیافت پسماندها و بازگشت آن به چرخه مصرف یکی از راهکارهای اساسی حفظ محیط زیست است. اما آنچه بیش از این اهمیت دارد این است که هرچه می توانیم کمتر زباله تولید کنیم. همان مثال همیشگی پیشگیری بهتر از درمان است. کاهش تولید زباله علاوه بر فواید زیست محیطی،
 احتمال بارداری چند روز قبل از پریود وجود دارد؟
آنچه باید بدانید این است که امکان باردار شدن در هر روز از سیکل شما (از شروع یک پریود تا پریود بعدی) وجود دارد. در واقع هر زنی بنابر سیکل قاعدگی و کارکرد هورمون‌هایش زمان باروری مشخصی دارد. روز اول پریود روز اول این چرخه حساب می‌شود و آخرین روز این چرخه شروع دوره بعدی است. معمولا این دوره ها به صورت میانگین 28 روزه است و البته ممکن است در برخی زنان بیشتر یا کمتر باشد.
ادامه مطلب
کتاب انسان خردمند اثر یووال نوح هراری با ترجمه نیک گرگین است؛ نویسنده در این کتاب سیر تحول زیستی و فکری انسان را به چهار بخش تقسیم می‌کند: انقلاب شناختی که انسان خودش و پیرامونش را شناخت. انقلاب کشاورزی که بین ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ سال پیش از میلاد رخ داد و انسان را یکجانشین کرد. بخش سوم در مورد وحدت بشر است، که نشان می‌دهد چطور به تدریج سازمان‌های سیاسی تحکیم یافتند و به سمت یک امپراتوری جهانی حرکت کردند. در بخش چهارم کتاب، به موضوع انقلاب علمی می‌
بی عدالتی با انسان چه می کند؟درسته،خشمگینش میکنه.دلت میخواد بزنی طرفو له کنی یا اگه امکانش نباشه یه چیزی بشکونی که چون در بیشتر وقت ها امکانش نیست نگه میداری تو خودت و سر یه فرصت نامناسب خالی میکنی سر یکی دیگه.بدترین کار ممکن،چون باعث میشه این چرخه ادامه پیدا کنه و بشیم یه جامعه ی ناسالم و پرخاشگر.فکر میکنم بهترین کار این باشه که در همون لحظه عصبانیت مون رو نشون بدیم.تجربه ی من نشون میده اگه در برابر بی عدالتی و فضولی و وقاحت دیگران عکس العمل
چکیده :
ساختار انجمنهای پروژه هایی با ساختار
باز در ارتباط با چرخه حیات سازمانی مورد بحث قرار گرفته اند. به جای نمودارهای
فروش ، میزان دانلود برای هرکدام از پروژه هابه منظور درک سطح چرخه حیات نمونه ای
از پروژه های با منبع باز مورد استفاده قرار گرفته است. یک شیوه تحقیق پیشنهاد شده
است که تلاش میکند تا تناسب بین سطح یا مرحله از چرخه عمر سازمانی و ویژگیهای مشخص
سازمانی این پروژه ها را مورد اندازه گیری قرار دهد. ویژگیهایی مانند ( تمرکز ،
تقسیم کا
روش های جدید بازیافت

در نتیجه اقداماتى به خصوص در زمینه کاهش مصرف انرژى، کاهش آلودگى و گرد آهن و پسماندها انجام گرفته است. در سال هاى اخیر روش هاى متعددى براى بازیافت این پسماندها و گرد آهن ها و یا برگرداندن مستقیم آنها به چرخه تولید فولاد ارائه و اجرا شده است. بازده اقتصادى این روش ها به عوامل زیر ارتباط دارد:
در سال هاى اخیر، روى نقش مهمى در پروسه تولید فولاد و خریدار ضایعات  پیدا کرده است. از آنجا که استفاده از ورق هاى گالوانیزه روز به رو
همیشه از این شروع ها بدم می‌آمده و می‌آید. یک نفر میخواهد بنویسد دیگر... چرا تجملاتی اش میکنند.
فکر کنم تا به حال صدها وبلاگ نوشته باشم. صدها بار نوشته ام و پاک کرده ام... باز هم از رو نرفته ام و این چرخه یا بهتر است بگویم این دور باطل از دو-سه سال پیش همچنان ادامه دارد.
از نوشتن لذت میبرم.
میگویند انسان وقتی دارد خوابش می‌برد خودش نمیفهمد. اما من تا به حال بار ها به خواب فرو رفتن و آغاز نمودن دیدن رویا را تجربه کرده ام.
دیشب یکی از قشنگ ترین رویاها
انسان آنچنان موجودی است که نمی‌تواند عاشق امر «محدود» و «فانی» باشد، یعنی عاشق شیئی باشد که به زمان و مکان محدود است. انسان عاشق کمال مطلق است و عاشق هیچ چیز دیگری نیست، یعنی عاشق ذات حق است، عاشق خداست. همان کسی که منکر خداست، عاشق خداست. حتی منکرین خدا نمی‌دانند که در عمق فطرت خود عاشق کمال مطلق‌اند ولی راه را گم کرده‌اند، معشوق را گم کرده‌اند. محیی‌الدین عربی می‌گوید پیغمبران نیامده‌اند که عشق و عبادت خدا را به بندگان یاد بدهند، بلکه
با شناخت کلی از مجموعه تعالیم ادیان مطرح و زنده جهان و همچنین معتقدات مشترک دینی این ادیان،به طرح چکیده ای از اعتقادات ادیان مربوطه میپردازیم تا با داشتن پیش آگاهی وارد مباحث معرفتی بشویم.توجه داشته باشیم ما در این خصوص به تاریخچه پیدایش ادیان و سیرتحولات تاریخی نمی پردازیم بلکه به معرفی باورهای زیربنایی این ادیان اشاره خواهیم داشت.از آئین هندو شروع میکنیم:
برخی هندوئیسم را بعنوان یک دین نمیشناسند چون درمحتوای خودش باورهای متفاوت و متعد
محققان معتقدند علی رغم پیشرفت های صورت گرفته، در حوزه بسته بندی،برای بهبود ثبات محصولات هنوز کارهای زیادی می توان انجام داد.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران ، اکنون الویت بازار بسته بندی یک برنامه مهم و استراتژیک محسوب می شود زیرا توانمندیها و پتانسیلهای فراوانی در این حوزه نهفته است.
به گفته محققان تحقیق بر روی نقاط کلیدی تمرکز کرده و چالش اصلی هم چنان ارزش گذاری خطوط تولید است، گروهی که بعد از به کارگیری لیبل چسبان نادیده گرفته
پذیریش واقعیت برای انسان سخت.انسان از حقیقت می ترسد.
عملکرد مغز 
مغز از حقیقت فرار می کند.مغز تلاش می کند آن را باور نکند.
.آیا پذیریش حقیقت برای انسان مفید است؟
بعله .پذیریش حقیقت برای انسان دردناک است زمانی که انسان حقیقت را می پذیرد.کم کم می تواند راه حل را برایش کند‌.دیدگاه روانشناسی
روانشناسان اعتقاد دارند پذیریش حقیقت برای انسان مفید است.آن ها می گویند زمانی که انسان حقایق زندگی را می پذیرد.زندگی آسان می شود.خود شناسی
زمانی که انسان حق
پروردگارا! تو خود تنهایی و یگانه ای و تدبیر کرده ای در کار بشر که او را جفت بیافرینی که تنهایی تنها از آن توست و مخصوص مقام ربوبیت توست...
حالیا این چه سرنوشتی‌ست که انسان هر چقدر هم تنها نباشد بازهم تنهاست و تنهایی را حس می‌کند
هر چقدر هم در جمع باشد باز تنهایی را می‌بیند...
بارالها ! این تنهایی از آن توست و تو تنها می‌توانی انسان را از درد تنهایی برهانی
یا با درک وجودت که کار مخلصین است...
یا با فرستادن فرستادگانی از جنس انسان برای انسان که پی
#خلاصه_کتاب:  تولید علم و علوم انسانی 
از دکتر #ابراهیم_فیاض
بخش سوم: مردم شناسی دینی فلسفه

عقلانیت اسلامی اجتماع محور است
 به این معنا که در کنار مال آبرو و جان را مبنا قرار می‌دهد. بنابراین هدف‌مند و اخلاق‌محور نیز هست.
چون عموم مردم را در نظر می‌گیرد عدالت مبنای اخلاق آن قرار  دارد که فطری و بر اساس آرای مشهور حسن و قبحی و عرفی است . عرف است که می‌گوید مصداق تعریف عدالت که «هر چیز را در جای خود قرار دادن است» به چه ترتیب است و چون بر مبنی ت
تاریخچه ساخت چوب تا دوره نوسنگی یا به طور بالقوه حتی زودتر ، زمانی که انسان ها برای اولین بار شروع به استفاده از چوب برای ساختن پناهگاه هایی از عناصر کردند ، می شود.
ساخت چوب تاکنون پیشرفت های بسیاری داشته است. از جمله ابزارهای مورد نیاز در این پیشرفت شامل
1) ساده سازی روند طراحی و ساخت و ساز
2) فناوری برش: تولید میلی متر ، سیستم های مدولار و مواد جدید
3) مدل های جدید کسب و کار: ادغام چرخه عمر پروژه در یک فرآیند واحد
4)  تغییر در کدهای ساختمان: شک
اینطور که از آیات و روایات برمیاد خود جنیان مثل دیگر موجودات مادی مونث و مذکر هستند و باهم ازدواج ونکاح دارند، اما جن با توجه به اینکه دارای قدرت تصرف در اجسام هست شاید بتونه به صورتهای مختلف باعث تحریکات جنسی انسان بشه یا با مجسم شدن، چه تجسم مادی و چه خیالی با انسان معاشقه کنه اما بحث ازدواج و دارای فرزند شدن اصلا پذیرفتنی نیست چون دارای دو جنس متفاوت هستند و بلحاظ علمی غیر قابل قبوله حتی دو نفر انسان اگه بلحاظ ژنتیکی با هم سنخیت نداشته با
یکی از راههای افزایش تولید مثل گوسفندان تشخیص فحلی گوسفندان در فصل  جفت گیری گوسفندان است. فحل شدن به علائمی چون سواری دادن گوسفند ماده و ترشح فرومون در میش گفته می شود. اگر تشخیص فحلی و آبستنی گوسفندان به موقع انجام نشود باعث طولانی تر شدن فاصله دو زایمان گوسفند در سال می شود. با اطلاع از زمان دقیق فحلی گوسفند ماده و بز ماده به راحتی می توانتلقیح مصنوعی گوسفندان و بز را انجام داد و حتی امکان اصلاح نژاد گوسفندان وجود دارد.
چرخه فحلی گوسفند
دفترچه یادداشت گوشی من شلوغ‌ترین بخش گوشیمه. هرچیزی رو که به ذهن و دلم
میاد، سریع اونجا می‌نویسمش. خوابم نمی‌بره و یادداشت‌هام رو مرور می‌کنم‌.
کلی خاطره برام زنده شد. تو یکی از یادداشت‌هام نوشته‌م: 《بعضی آدم‌ها شکل
انسان‌شده‌ی دردند.... تصور کن... دردی که می‌خندد....》...حالا هرچی فکر می‌کنم یادم نمیاد با دیدن کی یا چی این رو نوشتم....کی برام شکل انسان‌شده‌ی درد بوده؟نکنه خودم؟
پدربزرگم سواد ندارد! اما انسان شریفی است. احترام می گذارد، حتی به کوچکتر از خودش!.. مهربان است، با فرزندانش، نوه هایش، همسرش، خواهرانش و با همه!.. حرف من این است: بعضی ها سواد آنچنانی ندارند، اما انسان شریف و بزرگواری هستند. معرفت و انسانیت، ربطی به میزان تحصیلات ندارد! بعضی ها چند کلاس هم سواد...
درباره این موردهدف ما این است که اطلاعات دقیق محصول را به شما نشان دهیم. تولید کنندگان ، تأمین کنندگان و دیگران آنچه را که شما در اینجا مشاهده می کنید ارائه می دهند ، و ما آن را تأیید نکرده ایم. سلب مسئولیت ما را ببینیددرباره تست های تخمک گذاری PREGMATELH (هورمون لوتئین کننده) یکی از هورمون هایی است که توسط غده هیپوفیز تولید می شود. در طول چرخه قاعدگی در سطوح بسیار کم ترشح می شود. هنگامی که یک فولیکول تخمک در حال رشد به اندازه مشخصی رسید ، ترشح LH به م
انسان از (جایگاه) سکوت خواهد دید که هر راهی که ذهن حرکت کند فقط حرکتی از فکر است که هیچ واقعیتی برای او وجود ندارد و فقط وقتی انسان او را باور داشته باشد واقعی می‌شود. فکرها فقط از راه آگاهی حرکت می‌کنند. آن‌ها هیچ قدرتی ندارند. هیچ‌چیز واقعیت ندارد مگر آنکه انسان به او برسد ، بر او چنگ بیاندازد، و او را به ترتیبی با قدرت باور آبستن سازد.
تنها راه برای ورود سکوت در خود کلام خودش است. انسان نمی‌تواند با چیزی به آنجا برود، به جز با هیچی. انسان نم
خیلی موقع ها ما خودمونم نمیدونیم چی از این زندگی میخواییم
درگیر یک پوچی محض .. یک زندگی روتین وار کرمک طوری پیش میریم به سوی چیزی که نمیدونیم واقعا چی هست
چیزی که دارم میگم اصلا ربطی به هدف و نا امیدی و این چیزا نداره
دارم میگم واقعا اون اصل زندگی چیه؟ اون کنه و ماهیت و جوهره ی اصلی که قرار بوده به خاطرش بیاییم و زندگی کنیم چیه؟
انسان؟ که ریشه ی کلمه اش از فراموشی و چه بسیار فراموشکاره..
یک فراموشکار چجوری میتونه اون هدف اصلی رو ببینه و درک کنه؟
مرحله تخمک‌گذاری عادت ماهانه
مرحله تخمک‌گذاری، یا تخمک‌آوری، حدود 14 روز بعد از آغاز مرحله فولیکولی شروع می‌شود. مرحله تخمک‌گذاری نقطه میانی چرخه ماهانه است که مرحله قاعدگی دو هفته پس از آن آغاز می‌شود. در این مرحله، اتفاقات زیر رخ می‌دهد:
• افزایش استروژن ناشی از فولیکول غالب موجب افزایش شدید حجم هورمون محرک لوتئین می‌شود که توسط مغز تولید می‌شود.
• این افزایش موجب رها شدن تخمک فولیکول غالب از تخمدان است.
• با رها شدن تخمک (روندی که
میدونی بعضی صفت ها هست که انسان دلش میخواهد داشته باشد و برایشان تلاش میکند. آرزویش است که روزی بهش بگویند که انسانِ [آن صفت] ای است. حالا گاهی اگر آن را به انسان بگویند به اندازه لازم ارضا نمیشود. میدانی دلیلش چیست؟ چون آن صفت نسبی است. انسان دلش میخواهد کسی که دلش میخواهد او را به عنوان کسی که [آن صفت] است بشناسد. بله. روزی که [او] بهم بگوید [آن صفت] عیدِ من است.
حقوق بشر حقوقی است که با تولد انسان محقق می شود و مستقل از حکومت ها و قدرت هاست. حقوق بشر، حقوقی از آن همه انسان هاست و چون همه انسان ها اعضای جامعه بین المللی هستند و در انسان بودن، مشترک اند، حقوق شان باید در همه جا یکسان اجرا شود و بین افراد در برخورداری از آن تفاوتی نباشد.
حقوق بشر به طور کلی «آزادی ها، مصونیت ها و منافعی» است که از طریق ارزش های پذیرفته شده معاصر،تمام انسان ها باید قادر به ادعای آن باشند. این حقوق بنیادین یا طبیعی هستند. به
صفحه اصلی
دانش
دانش
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۴
هوش انسان ژنتیکی است یا اکتسابی؟
ترجمه مهرجان صیادی: بر خلاف آنچه اغلب مردم تصور می‌کنند علاوه بر ژنتیک، محیط اجتماعی نیز در پرورش هوش انسان نقش به‌سزایی دارد
brain600
ادامه مطلب
همونجوری که ضرباهنگ نور سفید - باران سیاه، آهسته منو تو خودش میکشه، دقیقا همونجوری، کم کم بی‌حس از تنم فاصله میگیرم و دیگه تعلقات معنایی ندارن. حتی اینکه بهت بگم زندگیم پوچ و دردناک شده هم مسخره به نظر میاد. می‌ره بالا و دور خودش می‌چرخه.
وقتی که کنت ژوزف آرتور دوگوبینو در رساله«در نابرابری نژادهای انسان»اعلام کرد که
نوع انسان از نژادهای مشخصی تشکیل شده است که (مانند افراد آن)در ساختمان بدنی، توانایی ذهنی و چگونگی خلق و خوی، ذاتا با یکدیگر متفاوت اند و از میان نژادهای انسان، نژاد آریا بر دیگران برتری طبیعی دارد، بسیاری از (رنگ باختگان) شادی کردند.
انرژی های ماه در طول ۲۸ روز

ماه در طول یک چرخه کامل از ماه نو تا ماه کامل انرژی های متفاوتی را ازخود ساطع میکند ، هریک از هشت چرخه فرآیند خلق و ظهور ایده ها را تسهیل میکنند و هشت گام مختلف زمانی حدود 28 روز طول میکشند ، شما میتوانید در مراقبه های روزانه خود به این گام ها نیز توجه کنید.
» روز اول تا نیمه روز سوم : ماه نو و انرژی خلق یک ایده .
ادامه مطلب
قوام حیات معنوی انسان به تذکّر و توسّل و خشوع و ذکر است که در مساجد الهی، در جایگاه‌‌های عبادت، برای انسان فراهم است، مخصوصاً آن مراکز و مساجدی که اثری و نشانه‌‌ای از اولیاءالله در آنها هست. جایی که انسان میداند یا ظنّ به این دارد که مورد توجّه اولیای الهی است، طبعاً معنویّت آن مکان بیشتر است و مسجد مبارک جمکران جزو این گونه جایگاه‌‌ها و مراکزی است که توجّه به خدای متعال و تذکّر و خشوع و تضرّع در آن برای انسان فراهم‌‌تر است.
من اینجا حس می‌کنم توی یه زندانم به وسعت همه دنیا، همه‌ی دنیا هست، اونی که باید باشه نیست :( دایره لودینگ می‌چرخه و می‌چرخه، بعد که ثابت میشه توی دلم میگم لعنتی، ثابت نشو، چیزی نیاوردی که... تا آخرین لحظه به چرخیدن ادامه بده، بذار امید برام بمونه که صدایی دریافت می کنم، حرفی، عکسی، لبخندی...
انگار اونجا مقابلم یه جام بلوری شکننده و ظریف است، شیشه عمرم توی جام جا مانده، این‌جا دست و پا بسته، دلم آشوب است که نکنه بیفته و بشکنه :(

پ.ن. دل نگران
مطمئنا برای شما پیش آمده که بعضی روزها حس و حال کار کردن نداشته باشید.در این مواقع چه کار باید کرد؟قطعا
برای همه این حالت پیش آمده است.حالتی که انرژی برای کار کردن نداشته
باشید یا از نظر ذهنی آماده نباشید.شاید فکر کنید یک نقطه ضعف در شما وجود
دارد که این حالت برایتان ایجاد میشود.ولی به شما میگویم که نگران
نباشید،این یک اتفاق طبیعی است! برای تمام انسان ها این حالت به وجود می
آید.یک روز پرانرژی،یک روز کم انرژی.یک روز سرحال و شاداب، یک روز خست
⦁    شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه رنگ ها را کنار هم قرار دهیم؟
هارمونی رنگ ها بر اساس چرخه رنگ، بهترین رنگ ها را در کنار هم قرار می دهد.
چند نمونه را با هم بررسی کنیم:

⦁    رنگ بندی تک رنگ(Monochromatic):
ساده ترین نوع انتخاب رنگ است که بر اساس آن یک رنگ با شدت های مختلف در کنار هم قرار می گیرد.لازم است بعد از بررسی موضوع رنگ ها در طراحی و نقاشی و بطور کلی در کار های هنری، به مفهوم نمادها بپردازیم. 

⦁    رنگ بندی مشابه(Analogous):
برای
قیمت کتاب انسان ۲۵۰ ساله بسیار مناسب بوده و ارزش ریالی این کتاب بالاتر از این حرف هاست.
این کتاب که زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه اطهار میباشد، مجموعه سخنرانی های مقام معظم رهبری می‌باشد.
انتشارات صهبا و انقلاب اسلامی ارائه دهنده این کتاب هستند.
strongyloidiasis چیست؟

Strongyloidiasis یک عفونت توسط یک کرم گرد یا نماتد است به نام Strongyloides stercoralis. استرونژیلوییدس استرکورالیس کرم گرد یک نوع انگل است. انگل ارگانیسم است که در بدن گونه های مختلفی که از آن مواد مغذی دریافت می کند ، زندگی می کند. ارگانیسم آلوده میزبان نامیده می شود.
عفونت S. stercoralis در ایالات متحده شایع نیست. کرم گرد مانند معمولاً در کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری در آب و هوای گرم یافت می شود. بیشتر در مناطق روستایی و اماکن نهادی مانند خانه سال
تنها چیزی که زن ها و مرد هارو از هم متمایز میکنه نقششون تو چرخه ی بقاست وگرنه به همون میزان که مردها از قوه ی تعقل تفکر احساسات اراده و غیره برخوردارند زن ها هم هستند چیزی که باعث شده واقعیت جامعه از حقیقت دور باشه طرز تربیت ماست .
محیطی که توش رشد میکنیم از نظر اموزشی بیماره و بنا بر منافع شخصی خودش قاعده و قانون میسازه و مارو مجبور میکنه که دنبالش کنیم و ما که خیلی وقتها درگیر بدیهیات مثل غم نان و رفاه هستیم از این مسائل که خیلی خیلی مهم هستن
از موقعی که انسان ها روی زمین افریده شدن انسان ها به تدریج علومو فنون زیادی رو فرا گرفتند.با پیشرفت علم های مختلف انسان ها توانستند با ساخت روبات هایی که کار های انهارا انجام 
میدادند یا از انها برای حملو نقت استفاده میکردند که امروزه اسم این روبات هارا ماشین گزاشتند.
حالا این جا یک سوال به وجود می اید ما انسان ها از کجا منابع غزاییمان را تعمین میکنیم؟
این روبات ها از کجا انرژی حرکتیشان را تمین میکنند؟
مهم ترین منبع غزایی انسان ها اب است. و م
برخی معیار انسانیت را به علم و دانش دانسته اند و گفته اند آنچه موجب برتری می شود، علم است. هر اندازه که انسان آگاهی و دانش بیشتری پیدا کند، انسان تر است و هر اندازه که از علم و دانش بی بهره باشد، به همان میزان از انسانیت بی بهره تر است. بر اساس این تعریف، دانش آموز کلاس اول از کسی که هنوز به مدرسه نرفته انسان تر است و همین طور دانش آموز کلاس دوم از دانش آموز کلاس اول انسان تر است و هر کس معلوماتش بیشتر باشد انسان تر است.
روشن است که این معیار به تن
شبا یک عالمه مسکن و آرامبخش میزنم و میخورم و میخوابم که از درد یه کم جدا شم...فرداش پا میشم میرم باز خودم رو له میکنم...الان باز شب شده و من غرق در درد و تب. و دارو هم که... :|کاش خفه شم زودتر...

+ ای پرتو لعنتی کی تموم میشی پس؟ :((

+ ببخشید که اینقد منفی شدم...:(

+میشه برام انرژی مثبت و موج دعا و حس خوب بفرستید؟؟ جوری که حس کنم! لطفااااا... خیلی نیاز دارم.
لحظه‌ی آخر با بی طاقتی، اما برگشت و براشون دست تکون داد.
از بی خداحافظی کردن متنفر بود.صبر نکرد تا بتونن سوال هاشون رو بپرسن، 
میترسید از سر غصه حرفی بزنه که بعدا پشیمون بشه.
سریع پله ها رو طی کرد و سعی کرد به حرف هایی که قلبش رو به درد میاوردن فکر نکنه...احساس میکرد تمام وزن دنیا توی سرش جمع شدهو زانوهاش زیر این بار دارن خم میشن.
خرید کتاب انسان ۲۵۰ ساله که شامل ۳ حلقه ویا ۳ جلد میشود، از سمت کتابخوان ها مورد استقبال قرار گرفته است.
این کتاب بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه معصومین است که مخصوصاً برای جوان ها راهگشاست.
این کتاب با زبانی آسان و قابل درک نوشته شده و عموم مردم می‌توانند آن را بفهمند.
کتاب را میتوان از انتشارات صهبا و انقلاب اسلامی دریافت کرد.
در هر تلاشی در جهت فروش، چرخه‌ای وجود دارد. این چرخه زمانی شروع می‌شود که مشتری احتمالی از وجود پیشنهادی آگاه می‌شود و به طور ایده‌آل با خرید به پایان می‌رسد. این چرخه‌ی فروش می‌تواند بسیار سریع باشد مانند خرید محصولات غذایی، یا فرایندی طولانی باشد مانند خرید تجهیزات سنگین یا ساختمان‌ها. مشتریان احتمالی علاقه‌مند، در مراحل مختلفی از این چرخه در نظر گرفته می‌شوند که کانال ارتباطی نامیده می‌شود. کارشناسان بر سر این موضوع توافق دارند
با هبوط(نزول) آدم و همسرش به روی زمین،ابلیس هم آمد روی این کره خاکی که جنگ دائمی خودش را با آدم و نسلش ادامه دهد.
ابلیس ظاهرا دست تنها هم نبود،یک عده از هم طائفه ای ها و هم نسلش را هم بسیج کرد تا گاز انبری خیل آدم و آدمیان را لوله کنند !آدم و حوا بعد اخراج از بهشت و با عنایت الهی شروع کردند به استغفاراز رفتار خودشان و بالاخره توبه آنها پذیرفته شد.فرزندانی از آنها متولد شد و از آن فرزندان،فرزندانی دیگر...و ابلیس این بار سراغ اولاد آدم رفت و بالاخره

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها